Hangi malzemeler çalışılabilir?

DAC serisi SpeedMixer™ cihazları tek bileşenli ve iki bileşenli silikonlar, poliüretanlar, polisülfitler, akrilatlar ve diğer malzemelerin karıştırılması için uygundur.

Bu listede yer almayan birçok ürün için de SpeedMixer™ teknolojisi ile karıştırma işlemleri gerçekleştirilebilir. Tek yönlü kullanılan ve sızdırmazlık özelliğine sahip numune kapları ile yapılan karıştırma işlemleri sonucunda oluşan bileşenlerin cihaz içinden temizlenme işlemlerine gerek kalmamaktadır. Bu tip numune kaplarının kullanımının bir diğer olumlu sonucu da boya ana grupları, farmasötik ürünleri veya diğer hassas materyallerin cihaz içinde oluşturabileceği bulaşma tehlikesinin önlenmesidir. Karıştırma işlemi sonucunda çapraz kirliliklerin oluşması ihtimaline karşı düşük maliyetli tek kullanımlık numune kaplarının yanı sıra yeniden kullanılabilir numune kapları da mevcuttur.

DAC serisi SpeedMixer™ cihazları ile geleneksel karıştırma sistemlerine göre daha fazla miktarda dolgu malzemesi ile karıştırma işlemi yapılabilir. (Örneğin, %25 veya daha fazla miktarda pyrogenic silisik asidin silikon içinde karıştırma işlemi mümkündür.)

Karıştırma işlemleri için hangi miktarlar uygundur?

Cihaz modellerine göre, birkaç gram numuneden 3000 grama kadar numuneyi karıştırabilirsiniz. Cihaz, numune miktarı ve numune kabının konduğu tutucunun ağırlığına karşılık gelen destekler sayesinde dengede durmaktadır. İhtiyaçlarınıza uygun, numune miktarını minimum seviyede tutacak farklı boyutlarda (PP 5, 10, 15, 30, 50 ve 100g) numune kapları mevcuttur.

Cihazlar nerede kullanılmaktadır?

Ana uygulama alanlarının başında AR-GE, kalite güvence testleri ve küçük miktarda yapılan üretim faaliyetleri gelmektedir. Ulaştığı inanılmaz karıştırma ve yayılma hızı sayesinde sızdırmazlık bileşikleri, kaplama malzemeleri, yer kaplaması veya yapıştırıcıların üretilmesi 10 dakikadan kısa bir süre içinde gerçekleşebilmektedir. SpeedMixer™, diğer karıştırma sistemlerine göre tekrar çalışma ve zaman kayıplarını en aza indirme konusunda kullanıcılarına avantaj sağlamaktadır. DAC serisi SpeedMixer™ cihazları ulaşılması ve geliştirilmesi istenen birçok ürün özelliğinin (sertleşme, renk uyumu , görünüm ve fiziksel özelliklerin vb.) yanı sıra formülasyon çalışmalarının ortaya çıkarılmasında da faydalı olabilir. SpeedMixer™ teknolojisi ile, her karışımın oluşturulması için uygun numune kapları mevcuttur.

Bizimle iletişime geçerseniz, size uygun ürünleri tavsiye edebiliriz.

Cihaza ve çalışılan numuneye zarar vermemek için cihaz hızını kontrol edebilir miyim?

DAC serisi cihazlar özellikle araştırma ve geliştirme projeleri için tasarlanmıştır. Hızları değişken olup (300rpm ila 3500 rpm) hız ayarlanabilir dönen bir anahtar kullanarak ayarlanabilmektedir. Bunun yanı sıra bazı modellerde çalışma ekranı üzerinde yer alan klavye kullanarak kontrol edilmektedir. Yüksek hızlarda oluşabilecek güçlü merkezkaç kuvvetinin olumsuz etkilerinden (örn. sürtünme kuvvetinden doğan ısı etkisi) kaçınmak için, mümkün olduğunda daha düşük hızlarda çalıştırmanızı tavsiye ederiz.

The devices of the DAC series were designed especially for the research and development sectors. Their speed is variable (300 – 3,500 rpm, adjustable using a rotating switch). In addition, speeds can be adjusted using the keyboard, avoiding use of the focusing screen, in order to process a series of charges with the required speed. With lower speeds, some effects of the strong centrifugal forces which act at high speeds can be avoided, e.g. the formation of frictional heat in sensitive mixtures or the possible damage of microenvironments.